Nejnovější profil obr.jpg
Vítejte na stránkách našeho motoklubu. Datum vzniku je 18. 4. 2011. V klubu jsou příznivci jednostopých vozidel jakékoliv značky.
DOVOLENÁ 2012

Letošní MOTODOVČA se nám O5 náramně vyvedla.

DEN 1.

Vyjeli jsme již ve středu 8.srpna dopoledne. Cíl dnešního dne- vesnice Hartvíkovice, a pod ní kemp WILSONKA. Máme před sebou asi 250 kiláků. Na servisu u Honzy jsme se všichni sjeli něco po deváté hodině. Dělaly se poslední kontroly motorek, dofoukávaly se gumy, spravoval se plyn na Richardově VIRU. Pak jsme naložili přívěsný vík nezbytnými věcmi-byl vrchovatý a vyjeli jsme. Cesta ubíhala v pohodě. První zastávku jsme měli na benzínce za Hranicemi na Moravě. Klasika WC, cigáro, káva, občerstvení a odjezd. Druhá zastávka byla kousek za Valmezem. U cesty je cukrárna, kde se dělá fajnová zmrzlina. Po chvilce jedeme dále. Kolem poledne přijíždíme do Traplic na oběd. Tam nás již čeká Věrka a Rey, kteří  tam obývají krásnou chaloupku.  Čím pěknější chaloupka, tím lepší byly řízky a br. salát. Po kávě močníčku jsme zase vyjeli, přes známé buchlovské serpentiny směrem na Brno. Těsně před metropolí se tankovalo. Od místních jsme se dozvěděli, že je lepší  jet spodem přes Modřice. Jen jednou jsme blbě zakufrovali.  Celkem fajny zážitek je, když se celá kolona 7 motorek a jedno auto s vlekem má točit na dvouproudé cestě při normálním, hustém provozu. Ale zvládlo se to. A pak jsme jeli přes takové díry, no prostě wycieczka krajoznawcza. Najednou se začalo kouřit z motoru auta. Provizorně se opravila jedna prodřená hadice a jelo se dál. Kdy ž jsme se už blížili k cíli, tak jsme se trochu roztrhali, ale počkali jsme na sebe o dojeli všichni do kempu. Po ubytování a postavení stanového městečka, nad kterým stály naše motorky, jsme se oblíkli do našich modrých triček a šli zalít pivem to celodenní škvaření se v motohadrech a bylo nám báječně.

Fotky jsou třeba na : http://mirekkoudela.rajce.idnes.cz/MOTODOVCA_2012/  foto 1-63

DEN 2.

To, co jsem napsal  v poslední  větě prvního dne, se ale nedá říct o všech. Ráno nebylo všem úplně báječně, ale statečně jsme všichni  posnídali , dali kafe a něco po desáté už jsme zahřívali motorky a hyjé koně, směr Dalešický pivovar. Cestou byla zastávka na mostě přes přehradu, odkud byl parádní rozhled. Zklamaně jsme se dívali na brčálově zelenou vodu, z koupání definitivně sešlo.  V Dalešickém pivovaru byla exkurze a ochutnávka nealkoholického piva. Podrážděné žaludky jsme si spravili perfektní polévkou,  udělali jsme pár fotek a začli se zase strojit na jízdu. Na jednu hodinu jsme měli další exkurzi, tentokráte v Dalešické elektrárně, takže jsme ještě stihli kafe a občerstvení v Kramolíně. Za všechny můžu asi říct, že exkurze byla super. V kempu hurá na pivo, Honza uvařil kotlíkové rizoto, takže opožděný oběd, či večeře byla jak na vojně- do ešusu chlas ze dvě naběračky nějaké hmoty a odchod, dopchajtě sa chlebom. Ale bylo to dobré. Pokračovala volná zábava: pivo, kafe, oheň, kytara, zpěvy a akce HROCH (hromadná ožíračka chlapů).  Najednou nám nad hlavami přeletěl horkovzdušný balón.  A pak zhasli…..

Fotky jsou třeba na : http://mirekkoudela.rajce.idnes.cz/MOTODOVCA_2012/  foto 64-144 

 

DEN 3.

Další den ráno se již kolem půl sedmé zapalovy vařiče, to jsme my, trochu dříve narození , začali den vařením kávy, kuřáckým smíchem a plkáním, kdo byl v noci čůrat. Zjistili jsme, že nejlíp se chčije na cizí motorky.  Pak se z jednoho stanu ozval dívčí hlásek: Juwa, zas někdy pojedu na dovolenou s důchodcama L!! A hezký den začal. Na tento den jsme měli v plánu návštěvu okolí, takže jsme vylezli na Wilsonovu skálu, odkud je z výšky asi 50metrů parádní výhled. Po návratu do tábora jsme zjistili, že některým se podařilo cestovat časem.  Po vypití několika piv a panáků byli tam, kde včera…Odpoledne se konala projížďka na lodičkách. V půjčovně jsme hopli do dvou pramiček s motory (bo kdo by vesloval?) a poď ho, závody okolo přehrady začaly. Byl to skvělý zážitek.  K večeru jsme zašli do Hartvíkovic do hospody za kulturou. Večer byl o5 oheň a zpěvy, no bájo..          a pak zhasli….

Fotky jsou třeba na : http://mirekkoudela.rajce.idnes.cz/MOTODOVCA_2012/  foto 144-212

 

DEN 4.

Ráno, počasí nic moc. Zamračeno a škaredně.  Po snídani začalo balení stanů. Tempo se zrychlovalo úměrně k rychle se houstnoucím mrakům.  Váhali jsme, zda oblékat nepromoky. Pak se to spustilo. Dvě motorky a na nich Richard a Petr s Ivetou si to namířili domů, a jak jsme se pak dozvěděli, jeli celou cestu v hustém dešti. My měli namířeno na druhou stranu, do Českého Krumlova.  Opatrně jsme po mokré cestě ukrajovali kilometry. Zastavili jsme se v Telči a po krátké prohlídce jsme už bez nepromoků jeli dále. Po vydatném  obědě v Hlíně,( to je jméno dědiny) jsme zase ujížděli přes Třeboň a České Budějovice do Českého Krumlova. Ubytovali jsme se na zahradě u známého. Za chvíli byly všechny motorky pěkně v řadě,  stany taky licovaly ve dvou řadách, no a co teď? Přeci spláchnout dnešní 170 kilometrovou trasu. Takže první hospoda U trojice, pak dál do krásného Českého Krumlova.

http://mirekkoudela.rajce.idnes.cz/MOTODOVCA_2012/#100_7676.jpg  foto 219- 308 

 

 

DEN 5.

 

Další den jsme se ráno zašli podívat do lesa na houby. To málo hub skončilo v kotlíku v podobě výborné odpolední houbové polévky. Na programu dne byla vyjížďka po okolí. Dopoledne jsme se vydali proti toku Vltavy. Musím konstatovat, že to byla opravdu vyjížďka na pohodu, protože jsme se kochali krásnou přírodou, cesta se neskutečně klikatila okolo mělké Vltavy, po které nás neustále míjely různá plavidla. Občas jsme si s někým na vodě zamávali a zatroubili.  Na hezkém náměstíčku  v Rožmberku nad Vltavou jsme odstavili motorky a vydali se na prohlídku. Rozdělili jsme se na dvě poloviny. První se promenádovala po malém městečku a zbytek šel na prohlídku zámku.  Pak byla kávička a zákusek v zahrádce místní kavárničky. V patře nad ní bylo muzeum hodinek, tak se tam taky pár lidí šlo podívat. Po odjezdu se za chvilku vynořila nějaká letoviska, jako u moře. To bylo Lipno, taky moc hezký pohled. Oběd jsme dali v restaurantu Bašta. Najedeni jsme se po nějaké okresce, která měla úplně nový kvalitní asfalt, vraceli zpět do Krumlova do tábořiště. Tam jsme se zase rozdělili. Někteří šli do lesa pro dřevo na oheň, aby se mohla uvařit ta houbovka, a někteří usoudili, že už to bez hygieny nevydrží (slabší nátury) šli do sprchy. No a posilněni jsme se  vydali na prohlídku večerního Krumlova. Večer je město ještě nádhernější. I ta noční atmosféra. Pak pivečko, nějaká  kořalička, návrat do tábora a ještě ňáký šnaps a zhasli.

Tu noc byla kosa jak cyp.

http://mirekkoudela.rajce.idnes.cz/MOTODOVCA_2012/#100_7676.jpg  foto 309- 355

  

DEN 6.

 

Ráno po snídani začalo balení stanů a všeho. Pří  každém dalším balení a kurtování báglů na motorky, se zdá, že toho máme čím dál tím více. Dokonce i ten přívěs se jakoby zmenšoval. Po asi dvou hodinové makačce jsme začli vyjíždět ze zahrady, rozloučili jsme se s našimi hostitely  a vydali se na další etapu naší cesty. Ta dnešní nebyla moc dlouhá, měli jsme před sebou jen něco kolem 80 km. Po nějakém tom našem motání jsme kolem 13 hodin dojeli do Hoštic u Volyně. V hospodě U javoru, kde se odehrávaly důležité schůze místního JZD ve filmech Slunce, seno a…. , jsme si dali obídek, pofotili se , nakoupili různé upomínkovky a popojeli jsme na náměstíčko. Fotilo se a o kousek dále jsme zaparkovali  u  JZD Hoštice- posledního ECHT JZD v ČECHÁCH. Celé Hoštice dodnes žijí trilogií o Slunci, na každém kroku je něco o filmu. JZD hlídá obrovská socha  Škopkové. Po celých Hošticích jsou napsány hlášky z filmu. Bylo to tam moc fajne.  Až tam někdy někam pojedete, taxe tam určitě stavte.  Po dvou hodinách, asi v 15 hod se naše motorky rozpohybovaly ke Strakonicím a kousek za nimi jsme dojeli do Chřášťovic. Tam se zastavil čas asi před 20-50 lety. Neskutečně staré , málo opravené chaloupky, snad jedna hospoda, obchod ve vedlejší dědině, ale nesmírně milí lidé.. Další noci jsme strávili ve dvoře jedné takové chaloupky. Někdo si postavil stan a někdo si našel místo ve staré polorozpadlé stodole, plné samého harampádí a starých věcí. Fotky na rajčeti mi určitě dají za pravdu.

Večer byla grilovačka, návštěva místní hospody, zpěvy při kytaře a harmonice. No prostě ta atmosféra se prostě nedá ani popsat.

 

Fotky:

http://mirekkoudela.rajce.idnes.cz/MOTODOVCA_2012/

 fotky z 6. Dne jsou od 358- 434


DEN 7.

 

Ráno se při snídani debatovalo,  co dneska podnikneme. Počasí bylo nádherné a svítící sluníčko nás přímo vybízelo  na výlet.  Takže jsme na sebe naházeli oblečení do tepla a vyrazili. Naše první zastávka byla hrad RÁBÍ.

Rabí je zřícenina hradu ležící ve stejnojmenné vesnici na vyvýšeném ostrohu nad řekou Otavou v nadmořské výšce540 metrů, asi 8 kilometrů severovýchodně od Sušice.

Od počátku 14. století stávala na místě dnešního hradu tvrz pánů z Velhartic. V červnu roku 1421 byla obléhána a dobyta husity; při obléhání přišel o druhé (pravé) oko Jan Žižka. V 15. století proběhla rozsáhlá přestavba při níž došlo k rozšíření rozlohy hradu a bylo zesíleno jeho opevnění. Uprostřed byl postaven donjon s obytnou i obrannou funkcí, celková rozloha hradu (asi 1 hektar, jedná se o největší hrad v Čechách) byla rozčleněna na tři části které bylo možné hájit samostatně. Roku 1498 byla dokončena hradní kaple.

Hrad byl vypleněn během třicetileté války a v 18. století vyhořel. Částečně byl renovován od roku 1920. V současnosti je přístupný veřejnosti, v rekonstruovaných prostorách je umístěno malé muzeum. Hrad je národní kulturní památkou. Nádherný zážitek. Při stoupání po dřevěných schodech, které vrzaly a celé se to nějak hýbalo mi nebylo moc dobře. Tak jsem nevěděl, jestli je mi blbě od žaludku po včerejší kořce nebo je to závrať, určitě to byla závrať. Pak se jelo nádhernou krajinou d o Kašperských Hor. Prohlédli  jsme si muzeum motorek, poseděli na náměstí v kavárně a pokračovali dál. Jelo se do nějaké vesnice, kde jsme byli na kávu u někoho z Jarkovy rodiny. Pak jsme se pomalu ve Strakonicích nakoupili něco na zub a vrátili se do Chřátovic. 

 No a O5 klasika: domácí připravili na grilu parádní kuřata, sedělo se, bavilo se jedlo ,pilo, hodovalo a pozdě v noci usínalo.

 

Fotky na ze sedmého dne od 436- 527 jsou na:http://mirekkoudela.rajce.idnes.cz/MOTODOVCA_2012/Den 8.

Ráno jsme se probudili do nádherného sluníčka. Potom, co jsme dojedli zbytky jídla z vlečky a po hygieně a nabáglovali motorky, jsme se něco po deváté rozloučili s hostiteli a jejich dětičkami a vyjeli jsme směr Humpolec. Nejeli jsme moc dlouho a byla první neplánovaná zastávka. Xxxx totiž zapomněl v Chřástovicích mobil a vracel se pro něho. Tato etapa byla celkem dlouhá. Jeli jsme kolem Písku, ten se celý objede zprava, ten historický střed je vidět z cesty. Pak jsme přejížděli po mostě přes Vltavu, tady už byla o dost větší než v Krumlově nebo v Rožmberku. Projeli jsme Táborem a pak Pelhřimovem. Kolem poledne jsme se zastavili na kávu v nějakém motorestu u cesty, protože jsme čekali na auto.  Pak se podjela dálnice D1 a byl tu Humpolec. Chvíli nám trvalo, než jsme našli Motorkářský doupě. V něm byl oběd a odpočinek. V doupěti to bylo super, samá motorkářská výzdoba, různé blbiny a retro věci.  Poté jsme vyjeli na Havlíčkův Brod, kde se v nějakém marketu nakoupilo a pak směr Hlinsko. Ve Ždírci doprava na Žďár n. S. a byli jsme v cíli - Krucemburku, kde na rybníku Řeka byl kemp Moře nebo naopak na Moři byla řeka, či já už vím??? Chvilku jsme se vyptávali, pak jsme sjeli k vodě a bylo to. A pak klasika- honem stany a hurá na pivo.Po těch asi dvoustech kilácích v úporném vedru jsme byli celkem vyšťáveni. V kempu se taky zastavil čas. Asi tak před dvaceti roky tam mohlo být nádherně. Příroda krásná, pěkný rybník, molo s půjčovnou loděk a šlapacích kol - bylo to úplně stejné jako ve filmu ROZMARNÉ LÉTO. Hospoda hned u břehu s výhledem na vodu, řada chatiček hned u vody…ale od doby vzniku tam nikdo snad nehnul ani prstem, vše bylo zchátralé, oprýskané, prohnilé. O tom by mohl vyprávět Honza, který se i se židlí propadnul přes podlahu a vylil na sebe pivo. Sranda jak c..p, aspoň pro nás. Večer za námi dorazila Zuzka a na její počest se v hospodě konala zelená smršť Tak jsme nějak uzavřeli den osmý.

 

  Fotky na ze sedmého dne od 527-555 jsou na:http://mirekkoudela.rajce.idnes.cz/MOTODOVCA_2012/Den  9.

 

Další ráno bylo opět nádherně.  Po snídani jsme se rozdělili na několik skupin. Někteří se opět váleli v kempu a pokračovali v ochutnávce místního piva a zelené. Také nějaké koupání bylo. Já- Mirek, Milan a Jarek nasedli  na své motočky a vyrazili na vyjížďku.  Jeli jsme okolo rybníka a v místních dědinkách hledali nějakou hospodu, kde by se dalo najíst. Brzy jsme narazili na hospu, kde se dalo sedět venku a bylo tam i nějaké jídlo.  Posilněni jsme se vydali do Žďáru nad Sázavou. Prohlédli jsme si  bývalý Cisterciácký klášter. Bylo tam neobyčejně rušno, plno spokojených  mladých lidí, debatující hloučky, pódium, kde vystupovala nějaká kapela, v kostele plno modlících se a rozjímajících lidí. Tak jsme se tvářili taky mile a spokojeně. Teprve, když jsme vyšli ven, jsme zjistili důvod toho klidu a míru-bylo tam setkání lidí - Život v Duchu svatém.  Tak jsme se toho nechtěně taky zúčastnili. Pak jsme se plahočili na vrchol Zelené hory, kde je Kostel  Sv. Jana Nepomuckého, v r. 1994 byl zařazen do Seznam světových kulturních a přírodních památek UNESCO. Po prohlídce jsme se vrátili k motorkám a vyjeli do obce Krejcar k Mirkově sestřenici. Na této návštěvě jsme domluvili nocleh na jejich zahradě pro příští Motodovču. Po návratu do kempu jsme pojedli a šli na procházku po okolí kempu. Když jsme se blížili k vedlejší dědině, něco se v dáli zelenalo na zdi jednoho domu. Čím více jsme se k tomu zelenému něčemu blížili, tím více se nám tam líbilo. Nebyla to totiž jen tak nějaká obyčejná vývěska na zdi, ale bylo to tady od nás, kouzelné slovíčko RADEGAST!!! Jupí, s velkou chutí jsme do sebe vlili nějaký škopíček pěnivého moku a šli do kempu spát. Trošičku jsme na zpáteční cestě zmokli, ale vůbec nám to nevadilo. Tak nám utekl další den.

 

Den 10.

 

Ráno bylo tady a na nebi něco chybělo-sluníčko nikde. Zato mraků bylo celkem dost a vypadalo to, že ten včerejší deštíček bude asi pokračovat. Dojedli jsme nějaké zbytky z pojízdného bufetu v podobě přívěsného vozíku a po krátké poradě se rozhodli, že MOTODOVČU 2012 ukončíme o den dříve. V kempu to stálo celkem za prd a jen tak pro nic promoknout poslední den nemělo cenu. Takže se začalo balit  a naše motorky se začaly plnit. Asi za hoďku jsme se vydali k domovu. Cesta vedla přes Hlinsko, Poličku, Svitavy, Moravskou Třebovou, Mohelnici a někde v Uničově jsme obědvali. Pak jsme se svezli za Štenberkem po trati ECCE HOMO, pěkně se tam jelo. V Litultovicích byla kratičká zastávka na nanuka, cigárko a birella.  Pak přes Opavu a  v Hlučíně se někdo rozhodl, že to vezmeme přes Polsko, z Hlučína doleva a přes Šilheřovice do PR a po asi třech? km zpět do ČR, rázem můžeme všem tvrdit, že i naše druhá MOTODOVČA byla zahraniční. Domů jsme přijeli okolo 17hodin. Před Lípou na nás už čekali naši nejmilejší rodinní příslušníci. Naše dovča je u konce, byla KRÁSNÁ a už se těšíme na další.

 CESTOPIS NAPSAL MIREK 001. PODPISOVAT HO BUDE AŽ PO ČTVRTÉM VYDÁNÍ.

(dřiv to nemá cenu, bo škoda tužky.)

Fotky si prohlédněte radši všecky pěkně od začátku, aby Vám nějaká náhodou neunikla, protože opravdu stojí za to.

http://mirekkoudela.rajce.idnes.cz/MOTODOVCA_2012/

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one